www.kraujodonorystė.lt
VIENO DONORO KRAUJAS GALI IŠGELBĖTI TRIS GYVYBES kraujodonorystė.lt

POLIPROPILENO PLOKŠTĖS PP


Polipropilenas PP (prekinis pavadinimas „PP-DWU“) chemiškai atspari medžiaga, kuri labai lengvai virinama tarpusavyje, todėl dažnai naudojama vandens valymo įrengimų, baseinų, cheminių talpų, naftos produktų rezervuarų, elektrolizės vonių gamybai. PP medžiaga tiekiama lakštų, strypų ir virinimo strypų pavidalu, standartinėmis splavomis.


PLOKŠČIŲ CHARAKTERISTIKOS

Plokščių storiai1 – 50 mm
Standartinis lakštų matmuo1000 x 2000 mm; 1500 x 3000 mm;   2000 x 4000 mm
PP strypų diametras Ø  nuo 10 mm iki 800 mm
Tankis0,92 g/cm³
Darbinė temperatūranuo 0 ºC iki +100 ºC

 


IŠSKIRTINĖS SAVYBĖS

 PP plastikas termiškai formuojamas (termoformuojasi sudėtingiau negu PE plastikas), tačiau PP gerai mechaniškai apsidirba ir labai lengvai virinamas tarpusavyje. Ši medžiaga dažnai virinimo tikslais pasirenkama tuomet, kai reikalingas kietesnis ir mažiau elastingesnis plastikas negu PE (polietilenas). PP neįgeria vandens, yra labai lengvas. Dėl savo galimo tiesioginio kontakto su maisto produktais, atsparumo smūgiams ir lengvo plovimo – dažnai naudojamas maisto pramonėje gaminant: padėklus, stalviršius, pertvarėles, apsaugas ir pan. Polipropilenas PP-H gali dirbti aukštesnėje temperatūroje negu polietilenas, tačiau prie žemų temperatūrų yra mažiau atsparus smūgiams. Norint naudoti tvirtesnę ir kietesnę medžiagą negu PE, kuri pasižymėti ir atsparumu smūgiams prie žemesnių temperatūrų, reiktų rinktsi PP-C polipropileno rūšį (žr. skyriuje: „PP-C“).

Įmestas į vandenį polipropilenas NESKĘSTA (tankis mažesnis negu vandens). Žymiai sunkiau įsirėžia su nagu negu polietilenas. Pridėjus liepsnos šaltinį, lengvai užsidega ir palaiko degimą. Dūmai skleidžia parafino (degančios žvakės) kvapą.