www.kraujodonorystė.lt
VIENO DONORO KRAUJAS GALI IŠGELBĖTI TRIS GYVYBES kraujodonorystė.lt

ŠLIFAVIMAS


Kontaktinėmis plokščių paviršių šlifavimo staklėmis, šlifuojame lakštines ir plokščias detales, bei įvairius stačiakampio skerspjūvio ruošinius. Apdirbamos medžiagos – nerūdijantis plienas, aliuminis, žalvaris ir kiti metalai. Tinka nuožulų nuėmimui po lazerinio, plazminio ar kitokio pjūvio.


NAUDOJIMAS

  • detalių paviršiaus šlifavimas
  • šerpetų valymas
  • nuožulų šalinimas
  • lakštų pavišiaus šlifavimas
  • medžiagos nuėmimas

Šlifavimas yra labai svarbus medžiagų apdirbimo būdas. Iš bet kokio metalo pagamintas gaminys ar detalė vienokiu ar kitokiu būdu šlifuojamas, dažniausiai siekiant išlyginti suvirinimo siūlę su paviršiumi. Šlifavimo medžiagos vadinamos abrazyvinėmis medžiagomis arba tiesiog abrazyvais. Abrazyviniai grūdeliai suklijuojami skirtingų formų šlifavimo diskų, šlifavimo juostų, porieriaus, audeklo ir galvučių, jie tvirtinami galandinimo ir šlifavimo įrankius ir įrengimus. Besisukdami šlifavimo paviršiai šlifuoja prie jų priglaustą detalę ar gaminį. Dar galima išskirti šlifavimo pastas, tai tie patys abrazyviniai grūdeliai sumaišyti su rišančia medžiaga (pvz. parafinas).

Šlifavimas yra metalo paviršiaus pjovimas, kai kiekviena abrazyvinė dalelė judėdama prisiliečia prie metalo paviršiaus. Šlifuojant nudailinamas metalo paviršius. Darba, kai šlifavimo įrankis sukasi ir juda išilgai savo ašies, vadinama honingavimu. Labai glotnus šlifavimas vadinamas poliravimu. Poliruojant detalės ar gaminio paviršius tampa veidrodiniu.