www.kraujodonorystė.lt
VIENO DONORO KRAUJAS GALI IŠGELBĖTI TRIS GYVYBES kraujodonorystė.lt

SUVIRINIMAS


Suvirinimas yra vienas iš būdų neišardomai sujungti metalus. Skirtingi virinimo būdai iš principo turi vieną bendrą savybę – kai metaliniai ruošiniai ar detales suglaudžiamos ir suvirinamos, kai virinimo vietoje jų paviršius įkaitinamas, išlydomas arba įkaitinamas ir užliejamas ištirpintu metalu. Suvirinamų detalių kraštai, jungimo vietoje išsilydo. Suvirinimui naudojama įvairios vielos arba elektrodai, jie virinant tirpsta aukštoje temperatūroje ir užlieja jungimo vietoje detalių paviršių ir sukietėję virsta siūle.


VIRINAMAS

  • juodas plienas, nerūdijantis plienas
  • aliuminis, nikelis, titanas, varis, magnis, bei jų lydiniai

SUVIRINIMO BŪDAI

 


Suvirinimas yra vienas iš pagrindinių technologinių procesų naudojamų pramonėje detalių ir įvairių konstrukcijų gamybai. Labai dažnai, detalės pagamintos kitais metalo apdirbimo būdais (pjovimo, kirtimo, valcavimo, lenkimo ir kt.) virinamos tarpusavyje, dėl ko išgaunama sudėtingos detalių formos ir konstrukcijos. Sujungtos konstrukcijos gali sverti ir vos keletą gramų, ir – kelis šimtus tonų. Virinami ne tik metalai, virinamas stiklas, keramikos dirbinių detalės, plastmasės ir kt.

suvirinimo stalas

Gamyboje naudojami profesionalūs suvirinimo stalai (gamintojas – FORSTER WELDING SYSTEMS). Be privalumų, susijusių su saugumu ir ergonomiškumu, suvirinimo stalai ir 3D (trimatės) suvirinimo laikilių sistemos leidžia nepaprastai padidinti darbo našumą, leidžia optimizuoti procesus, lydinčius daugelį suvirinimo ir montavimo darbų, bei padidinti jų efektyvumą.

Suvirinamų detalių ir komponentų tvirtinimo elementai, užtikrina galimybę tiksliai pritvirtinti detales prieš pradedant darbą. Suvirinimo operacijas vėliau galima vykdyti pagal numatytą jų atlikimo tvarką, nesirūpinant dėl to, kad atskirų detalių padėtis galėjo pasikeisti. Tai leidžia sutaupyti laiko.