VAMZDŽIŲ FREZAVIMAS
Naudojamos šlifavimo staklės yra skirtos apdirbti vamzdžiams ir stačiakampio skerspjūvio profiliams, pagamintiems iš juodo ir nerūdijančio plieno, aliuminio, žalvario, geležies ir kitų metalų. Iššlifuotos išpjovos leidžia labai tiksliai sujungti reikiamu kampu apvalius, kvadratinius ar stačiakampius vamzdžius. Taip šlifuojant galima tiksliai sujungti apvalius ir kvadratinius tarpusavyje.
TECHNINĖS CHARAKTERISTIKOS
- darbinis plotis iki 10/300 mm
- darbinis aukštis iki 1/150 mm
- darbinis ilgis iki 140/6000 mm
- šlifavimo juostos matmenys 2000 х 30 mm
- šlifavimo juostos variklis 4,5 kW
- ruošinio padavimo greitis 1/10 m/min
- šlifavimo juostos greitis 8/15 m/s
ŠLIFUOJAMOS MEDŽIAGOS
Šlifavimas yra labai svarbus medžiagų apdirbimo būdas. Iš bet kokio metalo pagamintas gaminys ar detalė vienokiu ar kitokiu būdu šlifuojamas, dažniausiai siekiant išlyginti suvirinimo siūlę su paviršiumi. Šlifavimo medžiagos vadinamos abrazyvinėmis medžiagomis arba tiesiog abrazyvais. Abrazyviniai grūdeliai suklijuojami skirtingų formų šlifavimo diskų, šlifavimo juostų, porieriaus, audeklo ir galvučių, jie tvirtinami galandinimo ir šlifavimo įrankius ir įrengimus. Besisukdami šlifavimo paviršiai šlifuoja prie jų priglaustą detalę ar gaminį. Dar galima išskirti šlifavimo pastas, tai tie patys abrazyviniai grūdeliai sumaišyti su rišančia medžiaga (pvz. parafinas).
Šlifavimas yra metalo paviršiaus pjovimas, kai kiekviena abrazyvinė dalelė judėdama prisiliečia prie metalo paviršiaus. Šlifuojant nudailinamas metalo paviršius. Darba, kai šlifavimo įrankis sukasi ir juda išilgai savo ašies, vadinama honingavimu. Labai glotnus šlifavimas vadinamas poliravimu. Poliruojant detalės ar gaminio paviršius tampa veidrodiniu.